دیدار اعضای هیات مدیره کانون های وکلا، سردفتران و کارشناسان رسمی با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی

دیدار اعضای هیات مدیره کانون های وکلا، سردفتران و کارشناسان رسمی با نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی
اعضای هیات مدیره کانون وکلا، کانون سردفتران و کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان قم، عصر امروز با حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار آقایان ابراهیم جلالیان رییس کانون وکلای دادگستری استان قم، محمدرضا محامد رییس کانون سردفتران و دفتریاران و مهندس سید بهاالدین نمازی رییس کانون کارشناسان رسمی و تقی برهانی نایب رییس کانون وکلا، ضمن بیان مطالبی، انتقادات و نگرانی های خود را از طرح تسهیل در روند صدور برخی از مجوزهای کسب و کار اعلام داشته و با اشاره به اینکه این طرح زمینه ورود افراد غیر متخصص را در این مشاغل حساس فراهم می‌سازد بیان داشتند: در صورت تصویب این طرح شاهد به خطر افتادن حقوق ملت و تالی فسادهای آن در آینده نزدیک خواهیم بود.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مطلبی اظهار داشتند: متاسفانه یکی از مشکلاتی که ما در جامعه داریم هفت خوانی است که در روند اخذ مجوزها و بروکراسی مرتبط با آن وجود دارد اما باید توجه داشته باشیم که رفع این مشکلات نبایستی زمینه‌ساز مشکلات جدیدتری گردد.
وی گفت: "تسهیل در روند صدور" مجوز با "تغییر شرایط" آن تفاوت دارد و نبایستی به بهانه تسهیل، دامنه را باز کنیم و بیایم شروط لازم برای اخذ مجوز و پروانه را تغییر دهیم.
حجت الاسلام ذوالنوری بیان داشتند: این طرح با فلسفه وجودی حرفه وکالت مغایر است و لذا بنده به شدت با این طرح مخالف هستم و تمام تلاشم را برای عدم تصویب آن خواهم کرد.
ایشان ادامه دادند: هر چه بحث وکالت تخصصی‌تر باشد، حقوق ملت بهتر تضمین می‌شود، لذا ما نباید جان و مال و آبروی مردم را دست وکلای غیرمتخصص و کسانی قرار دهیم که تخصص کافی ندارند و ممکن است حقوق ملت را تضییع کنند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: ما عقیده داریم که مجلس شورای اسلامی باید نظارت کند بر کسانی که پروانه گرفته اند و ببیند آیا به این افرادی که پروانه وکالت داده شده، تخصص لازم را داشته اند یا خیر؟
وی در پایان با اشاره به اینکه اساساً این موضوعات حقوقی نبایستی در این طرح که مربوط به اصل ۴۴ قانون اساسی است، گنجانده شود ابراز امیدواری کرد: با بررسی دقیق و دور از هیاهو و احساسات، شاهد تصویب قانونی باشیم که به نفع جامعه و تضمین کننده حقوق ملت است.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان قم

افزودن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی

پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات: