دیدار روسای کانون های وکلا، سردفتران و کارشناسان رسمی استان قم با دکتر امیرآبادی

دیدار روسای کانون های وکلا، سردفتران و کارشناسان رسمی استان قم با دکتر امیرآبادی
امروز اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری قم به همراه روسای کانون سردفتران و دفتریاران و کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان قم با دکتر احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده محترم مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این دیدار آقای ابراهیم جلالیان رییس کانون وکلای دادگستری استان قم، ضمن سخنانی با انتقاد از طرح "تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" اظهار داشتند: این طرح به ضرر ما وکلا نیست، بلکه متاسفانه این طرح به ضرر ملت است و در صورت تصویب آن در آینده ای نزدیک شاهد تالی فسادهای آن خواهیم بود.
وی گفت: در مواد ۴ و ۵ و ۶ این طرح، برای این سه کانون مواردی پیش‌بینی شده است که صرف نظر از اینکه این سه تخصص، ماهیتاً در این طرح نمی‌گنجند، حتی از اصل ۴۴ قانون اساسی نیز خروج موضوعی دارد، و تصمیماتی در این طرح گرفته شده که به ضرر منافع ملت است. 
رییس کانون وکلای دا گستری قم خاطر نشان ساخت: اسم این طرح روی آن است؛ طرح «تسهیل» مجوز؛ یعنی اگر کسی در این سه کانون قبول شد، مراحل صدور مجوزش تسهیل شود. مثلا اگر قانون گفته که ظرف فلان مدت باید این فرد مجوز کسب کند و در این مدت این مجوز صادر نشد، مجازات‌های این طرح شامل کانون مربوطه شود، اما متاسفانه در این طرح بر خلاف عنوانش، «شرایط ورود به این تخصص ها» تغییر کرده است. 
وی افزود: در صورت تصویب این طرح،‌ عملاً اعلام خواهد شد که از این به بعد برای این مشاغل، تخصص اهمیتی ندارد و هر کسی می‌تواند وارد این مشاغل تخصصی شود که نتیجه‌‌ی آن چیزی جز «وکیل بیسواد»، «سردفتر بیسواد» و «کارشناس بیسواد» نخواهد بود.
جلالیان اظهار داشت: ما برای اینکه مشکل بیکاری را برطرف کنیم، نباید مشکل مضاعفی را برای ملت به‌ وجود بیاوریم و آنها را گرفتار مسایل و مشکلات جدیدتر کنیم. وی در پایان خاطر نشان کرد: اجرای این طرح موجب می‌شود که اگر شرکت‌کنندگان در آزمون های وکالت، سردفتری و کارشناسان رسمی اعلام کنند که ما اصلا درس نمی‌خوانیم و در نتیجه نمرات ضعیفی هم کسب شود، فردی با نمره سه از بیست و حتی کمتر از آن نیز می‌تواند وارد حرفه وکالت شود که این موضوع خطری برای جامعه و جان و مال و حیثیت مردم خواهد بود.
در ادامه این دیدار، محمد رضا محامد رییس کانون سردفتران و دفتر یاران استان قم نیز با بیان نکاتی خطاب به دکتر امیرآبادی اظهار داشتند: مشاغلی که در خدمت شما هستند، از مشاغلی هستند که واقعا محل رجوع روزانه مردم و مورد اعتماد آنان هستند،اما متاسفانه در رسانه‌های جمعی و برخوردهای گروهی، به‌ نحوی با این مشاغل برخورد می‌شود که انگار با افراد متخلف سر و کار دارند و یا حتی زمانی که مثلا به پزشک مراجعه می‌کنند، تصور می‌کنند که با یک دلال و ساختمان‌ساز طرف هستند. وی تصریح کرد: البته درست است که در هر صنفی متخلف وجود دارد، ولی نوع برخورد و نوعِ اصلاح گری باید متفاوت از رفتار کنونی باشد.
وی گفت: برای این طرح نیز عنوانی غیر صادقانه انتخاب شده است،چرا که این طرح به تنها چیزی که ورود نکرده است، کسب‌ و کارهای موجود در اصل ۴۴ است.
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان قم، در ادامه این دیدار دکتر احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع کاملا روشن و مشخص است و ایراد شما به سه ماده‌ی ۴ و ۵ و ۶ این طرح است، لذا پیشنهاد می‌کنم که زحمت بکشید و همین امروز معایب این سه ماده را برای بنده کتبا بنویسید تا این معایب را بررسی و در سیستم قانونگذاری مجلس یادداشت کنم و اگر قرعه‌ به اسم بنده بود، به‌عنوان مخالف صحبت کنم.
وی افزود: ما باید مصالح کلی جامعه و منافع ملت را مدنظر قرار بدهیم و نباید قشری فکر کنیم.
امیرآبادی اظهار داشت: همین طرح صیانت از فضای مجازی که مطرح است، بنده بارها در مورد آن فکر کردم که به‌ عنوان نماینده ملت چه مسئولیتی دارم؟ آیا می شود بی‌خیال بود؟
وی افزود: این طرح صیانت، هم می‌تواند تهدید باشد و هم فرصت و در حال حاضر مهمترین مسئله این است که نتیجه کمیسیون چه خواهد شد و در نتیجه آن آیا حقوق مردم و فضای کسب‌ و کار مورد لحاظ قرار می گیرد یا خیر؟
گفتنی است در پایان این دیدار مقرر شد ایرادات قانونی و نگرانی کانون های سه گانه طی نامه ای مکتوب برای بررسی، تحویل نماینده محترم مردم قم گردد.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان قم

افزودن دیدگاه جدید

پرسش امنیتی

پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات: